Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

За нас

Home  >  За нас

Company profile

Шенжен Sunveytech копродукции, ООД, е хај-тек претпријатија ангажирани во електронски производи за автомобили. Нашата фабрика е специјализирана за развој и производство на системи за фотоапарати бахуп возила од 2007 година. монитор за заден преглед. Производи од серија на компанијата засновани врз нејзиниот стабилен квалитет, напреден дизајн, уникатни карактеристики, разумна цена, се топло добредојдени од потрошувачот. Компанијата извршува производство строго во согласност со стандардот ROHS и ги доби сертификатите за IP68, CE, FCC, итн. Sunvey-tech има воспоставено прекуокеански и домашен пазар за воспоставување на совршена мрежа за продажба и услуги. Производите се извезуваат во Европа, Америка, Југоисточна Азија и повеќето земји од Блискиот исток.

Информации за компанијата
 • Бизнис тип:
  Manufacturer
 • Палета на производи:
  Car Electronics , Car Video
 • Производи / услуга:
  Резервна камера , Безжична резервна камера , Резервна камера за WiFi , Резервна камера со заден приказ , Резервен систем на фотоапарати , Резервна камера со резервни плочи
 • Вкупно вработени:
  51~100
 • Капитал (Милиони САД $):
  500000RMB
 • Основана е година:
  2009
 • Сертификат:
  CE , FCC , RoHS
 • Адреса на компанијата:
  6F/8F,Mantong Building,Dafu Industrial Zone,Guanlan District, Shenzhen, Guangdong, China
Трговски капацитет
Трговски информации
 • Просечно време на водење:
  Peak season lead time:0
  Off season lead time :0
 • Годишен обем на продажба (милион американски долари):
  US$10 Million - US$50 Million
 • Годишен обем на купување (милион американски долари):
  US$5 Million - US$10 Million
Извозни информации
 • Процент на извоз:
  71% - 80%
 • Главни пазари:
  Americas , Europe , Worldwide
Производствен капацитет
 • Број на производни линии :
  5
 • Број на персоналот на КК :
  Fewer than 5 People
 • ОЕМ услуги обезбедени :
  yes
 • Фабричка големина (Sq.meters) :
  1,000-3,000 square meters
Контактирајте не
 • Contact Person :
  Mr. Leonard Xiong
 • Тел :
  86-755-28447195
 • Fax :
  86-755-28447195
 • Мобилен телефон :
   +8613380378115Contact me with Whatsapp
 • Е-пошта :
  molley@sunveytech.comИспрати Испраќам барање
 • Адреса :
  502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong
 • Земја / регион :
  China
 • Wechat :
  SunveytechWechatQRCode
 • Веб-страница :
  https://www.sunveytech.com

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site