Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Iredичен систем за резервна копија со CMOS
Iredичен систем за резервна копија со CMOS
Iredичен систем за резервна копија со CMOS
Iredичен систем за резервна копија со CMOS
Iredичен систем за резервна копија со CMOS

Iredичен систем за резервна копија со CMOS

Начин на плаќање: T/T,Paypal
Incoterm: FOB
Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

  Модел бр.: SV-L609KT-B

  Image Sensor: 1/3" CMOS

  TV System: PAL/NTSC

  Resolution: 550TV Lines

  Pixels Array: 720*492 Pixels

  Mini Illumination: 0 LUX [IR ON]

  Video Output: 1.0Vp-p75ohm

  View Angle: 135°[D]

  Power Voltage: 12-24V

  Current Consumption: 800mA

  Waterproof Rating: IP68

Additional Info

  Пакување: Картонска кутија

  Продуктивност: 10000pcs/Month

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 100000pcs/Month

  Сертификат: CE/FCC/ROHS/IP68

  HS код: 8525801390

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

1, iredичен резервен систем на фотоапарати за камион / ван / караван / приколки / Кампер / пикап / 5-то тркало / автобус.

2, 7 инчен монитор има пиксели резолуција од 800 x 480 и прикажаниот е остра јасна дигитална слика. Мониторот има внес на видео со канал; V1 / V2 по избор. PAL & NTSC за избор. Мониторот автоматски се вклучува и префрлајте на камерата на задниот приказ кога се менува.

Визија 3, Две резервни фотоапарати Инфрацрвена ноќ (IR) со 8 инфра-црвени светла, ќе можат да видат до 50 пати дури и во целосен мрак. Користејќи ја најновата генерација чип на сензори за слики, дојдете со пиксели од 1280 × 720, одличен ефект во боја.

4, тврд метал ја оштети тешката камера со IP68 Водоотпорен и кал доказ, Дизајниран и тестиран за екстремни климатски услови.

5, Системот е полн со кабел 50 '(15 метри) со приклучоци од авион и сите компоненти потребни за инсталација.

HD Backup Monitor

Категории на производи : Wични системи за резервна копија на фотоапарати > AHD жичен резервен систем на фотоапарати за камион

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong