Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Wичен резервен фотоапарат AHD со монитор
Wичен резервен фотоапарат AHD со монитор
Wичен резервен фотоапарат AHD со монитор
Wичен резервен фотоапарат AHD со монитор

Wичен резервен фотоапарат AHD со монитор

Начин на плаќање: T/T,Paypal
Incoterm: FOB
Мин. Со цел: 300 Bag/Bags
Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

  Модел бр.: SV-7C208

  Screen Size: 7 Inch

  Resolution: Other, 1000TV Lines

  Combination: Other

  Placement: Dashboard

  Voltage: 9-36V

  Support Format: AVI

  Video Output: Video, 1.0Vp-p75ohm

  Image Sensor: 1/3" AHD

  TV System: PAL/NTSC

  Pixels Array: 1280*960Pixels

  Mini Illumination: 0 Lux[IR ON]

  View Angle: 135° [D]

  Power Voltage: 12V/24V [Optional]

  Current Consumption: 150mA

  Waterproof Rating: IP68

Additional Info

  Пакување: Картонска кутија

  Продуктивност: 10000pcs/Month

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 100000pcs/Month

  Сертификат: CE/FCC/ROHS

  HS код: 8525801390

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

 • Викенд систем за резервна копија на инфрацрвена ноќ (IR) со 18 инфра-црвени светла, ќе може да види до 50 пати дури и во целосен мрак. Користење на најновата генерација на чипови на SONY AHD1000TV линии, одличен ефект во боја.

 • IP68 водоотпорен рејтинг и доказ за кал, дизајниран и тестиран за екстремни климатски услови. Заштитени од целосно потопување во вода.

 • Цврст метал ја обележа резервната камера со тешки задачи.

 • Повеќекратни видео солуции: 1/4 "CMOS, 1/3" CMOS, 1/4 "CCD, 1/3" CCD, 1/3 "HD, 1/4" AHD, 1/3 "AHD.


 • Комплет за резервна копија на AHD за камиони, приколки, пикапи, комбиња.

 • Повеќе моќни солуции: 12V / 24V.

 • Повеќе solusions видео излез: RCA кабел / 4-пински кабел за авијациска конектор.

 • SV-928T-CE

Категории на производи : Wични системи за резервна копија на фотоапарати > AHD жичен резервен систем на фотоапарати за камион

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong