Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Влезен кабел за AHD резервна копија 2
Влезен кабел за AHD резервна копија 2
Влезен кабел за AHD резервна копија 2

Влезен кабел за AHD резервна копија 2

Начин на плаќање: T/T,Paypal
Incoterm: FOB
Мин. Со цел: 300 Bag/Bags
Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

  Модел бр.: SV-7C208H-T2

  Screen Size: 7 Inch

  Resolution: Other, 1000TV Lines

  Combination: Other

  Placement: Dashboard

  Voltage: 9-36V

  Support Format: AVI

  Video Output: Video, 1.0Vp-p75ohm

  Image Sensor: 1/3" AHD

  TV System: PAL/NTSC

  Pixels Array: 1280*960Pixels

  Mini Illumination: 0 Lux[IR ON]

  View Angle: 135° [D]

  Power Voltage: 12V/24V [Optional]

  Current Consumption: 150mA

  Waterproof Rating: IP68

Additional Info

  Пакување: Картонска кутија

  Продуктивност: 10000pcs/Month

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 100000pcs/Month

  Сертификат: CE/FCC/ROHS

  HS код: 8525801390

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

 • Викенд систем за резервна копија на инфрацрвена ноќ (IR) со 18 инфра-црвени светла, ќе може да види до 50 пати дури и во целосен мрак. Користење на најновата генерација на чипови на SONY AHD1000TV линии, одличен ефект во боја.

 • IP68 водоотпорен рејтинг и доказ за кал, дизајниран и тестиран за екстремни климатски услови. Заштитени од целосно потопување во вода.

 • Цврст метал ја обележа резервната камера со тешки задачи.

 • Повеќекратни видео солуции: 1/4 "CMOS, 1/3" CMOS, 1/4 "CCD, 1/3" CCD, 1/3 "HD, 1/4" AHD, 1/3 "AHD.


 • Комплет за резервна копија на AHD за камиони, приколки, пикапи, комбиња.

 • Повеќе моќни солуции: 12V / 24V.

 • Повеќе solusions видео излез: RCA кабел / 4-пински кабел за авијациска конектор.

 • SV-928T-CE

Категории на производи : Wични системи за резервна копија на фотоапарати > AHD жичен резервен систем на фотоапарати за камион

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong