Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Производи

Home > Производи > Wични системи за резервна копија на фотоапарати > AHD жичен резервен систем на фотоапарати за камион > Систем за мониторинг на голема брзина LCD монитор за возило 7 инчи со IR камера за ноќно гледање

Систем за мониторинг на голема брзина LCD монитор за возило 7 инчи со IR камера за ноќно гледање
Систем за мониторинг на голема брзина LCD монитор за возило 7 инчи со IR камера за ноќно гледање
Систем за мониторинг на голема брзина LCD монитор за возило 7 инчи со IR камера за ноќно гледање
Систем за мониторинг на голема брзина LCD монитор за возило 7 инчи со IR камера за ноќно гледање
Систем за мониторинг на голема брзина LCD монитор за возило 7 инчи со IR камера за ноќно гледање

Систем за мониторинг на голема брзина LCD монитор за возило 7 инчи со IR камера за ноќно гледање

Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 10 Set/Sets
Време на испорака: 7 Денови

Основни информации

  Модел бр.: SVT-27CX928T

  Screen Size: 7 Inch

  Camera Resolution: 1000TVL

  Monitor Resolution: 800 X 480 , 1024x 600

  Camera IR LED: 18pcs, 28pcs Optional

  TV System: PAL/NTSC

  Video Cable Length: 15M, 30M ,50M Etc

  Camera Image Sensor: CCD/CMOS

  Single/Split/Quad Screen: Support

Additional Info

  Пакување: Неутрална кутија, Прилагодена кутија за боја

  Продуктивност: 10000sets/month

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air,DHL etc

  Место на потекло: Шенжен, Кина

  Способност за снабдување: 10000sets/month

  Сертификат: CE/EMC/FCC/ROHS

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

Систем за мониторинг на голема брзина LCD монитор за возило 7 инчи со IR камера за ноќно гледање


1, iredичен резервен систем на фотоапарати за камион / ван / караван / приколки / Кампер / пикап / 5-то тркало / автобус.

2, 7 инчен монитор има пиксели резолуција од 800 x 480 или 1024x 600 и прикажаниот е остра јасна дигитална слика. Мониторот има внесен видео-канал од 2 канали / 4 канали; PAL & NTSC за избор. Мониторот автоматски се вклучува и префрлајте на камерата на задниот приказ кога се менува.

3, Резервна камера Инфрацрвена ноќ (IR) Визија Со 18/28 инфра-црвени светла, ќе може да се види до 50ft дури и во целосен мрак. Користење на најновата генерација чип на сензори за слики, одличен ефект во боја.

4, тврд метал ја оштети тешката камера со IP68 Водоотпорна и шупоизолирана, Дизајнирана и тестирана за екстремни климатски услови.

5, Системот е полн со кабел (15 метри) со врски со авион и сите компоненти потребни за инсталација.

6, трајно куќиште на метал, ниска температура, добра дисипација на топлина


Camera Backup Monitor

truck camera

MONITOR BRACKET SVT

SHOW ROOM

SAMPLE ROOM

Категории на производи : Wични системи за резервна копија на фотоапарати > AHD жичен резервен систем на фотоапарати за камион

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong