Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Резервна копија на AHD и комплет за монитори
Резервна копија на AHD и комплет за монитори
Резервна копија на AHD и комплет за монитори
Резервна копија на AHD и комплет за монитори
Резервна копија на AHD и комплет за монитори

Резервна копија на AHD и комплет за монитори

Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 100 Set/Sets
Време на испорака: 5 Денови

Основни информации

  Модел бр.: SVT609T+X04T

  Video Format: MOV

  Video Recording And Playback: Support

  Video Cable: 15M, 20M, 30M

  Camera Waterproof IP Rate: IP68

  Brightness And Contrast: Adjustable

  Consumption: 5W

  Minimum Illumination: 0.001Lux

  Sceen Ratio: 16:9/4:3

  Camera Resolution: 1920*720 / 1920*1080

  Monitor Resolution: 1024xRGBx600

Additional Info

  Пакување: Неутрална кутија, Прилагодена колоритна кутија,

  Продуктивност: 10000pcs/month

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air,DHL etc

  Место на потекло: Шенжен, Кина

  Способност за снабдување: 10000pcs/month

  Сертификат: CE/EMC/FCC/ROHS

  Порт: Shenzhen,Shanghai,Hongkong

Опис на производот

Резервна камера со страничен преглед / заден приказ и систем за монитор на 7 инчи

Компатибилен со RV / камион / автобус / ван / приколка / Camper / Motorhome

За наб Monitorудување на возење Паркинг на обратен преглед и снимањеКарактеристики на камерата:
1. Изградена со IR LED ноќ за ноќно видување
2. Слушам сензор: 1/3 инчен AHD

3. ТВ систем: PAL / NTCS
4. Ефективни пиксели: 1920 * 720/1920 * 1080
5. Шопоиден тврд метален материјал
6. Водоотпорен: Специјален водоотпорен третман
7. Вертикален држач / Монтиран на ид / Инсталирање на бесење однадвор
8. Агол на гледање: Заден преглед: 120 ° H, 170 ° D / Страничен преглед: 90 ° H 120 ° V

9. Снабдување со електрична енергија: DC12V


Мониторинг карактеристики:
1. Работен режим: Мулти-јазично копче за копче за работа / далечински управувач
2. Поддржете внес на видео канали со 2 канали, поддршка на 720P @ 25/30, 720P @ 50/60, 1080P @ 25/30
3. Снимање на јамка:

Снимање на бесконечно јамка 24 часа создава видео клипови, автоматски ја пребришува најстарата датотека за да ја зачува тековната датотека. Бесконечно снимање на јамка

4. 7 инчи IPS HD екран со целосен опсег , нуди широк визуелен агол
5. Линиите на скалата за далечина вклучени / исклучени и прилагодливи на H / V / W
6. Режим на приказ: Еден преглед / двоен приказ (единечен / сплит екран), независна слика / слика на слика
7. Обратна слика на екранот: Лево, десно, горе и долу
8. Широк работен напон: DC12-36V

9.SD картичка: 32/64/128/256 GB, исклучена во пакет.

right view camera for truckAHD Backup Camera System for TrucksКатегории на производи : Wични системи за резервна копија на фотоапарати > AHD жичен резервен систем на фотоапарати за камион

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong