Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Систем за камера за монитор на страничен заден приказ
Систем за камера за монитор на страничен заден приказ
Систем за камера за монитор на страничен заден приказ
Систем за камера за монитор на страничен заден приказ
Систем за камера за монитор на страничен заден приказ

Систем за камера за монитор на страничен заден приказ

Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 100 Set/Sets
Време на испорака: 5 Денови

Основни информации

  Модел бр.: SVT609T+X04T

  Video Format: MOV

  Video Recording And Playback: Support

  Video Cable: 15M, 20M, 30M

  Camera Waterproof IP Rate: IP68

  Brightness And Contrast: Adjustable

  Consumption: 5W

  Minimum Illumination: 0.001Lux

  Sceen Ratio: 16:9/4:3

  Camera Resolution: 1920*720 / 1920*1080

  Monitor Resolution: 1024xRGBx600

Additional Info

  Пакување: Неутрална кутија, Прилагодена колоритна кутија,

  Продуктивност: 10000pcs/month

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air,DHL etc

  Место на потекло: Шенжен, Кина

  Способност за снабдување: 10000pcs/month

  Сертификат: CE/EMC/FCC/ROHS

  Порт: Shenzhen,Shanghai,Hongkong

Опис на производот

Резервна камера со страничен преглед / заден приказ и систем за монитор на 7 инчи

Компатибилен со RV / камион / автобус / ван / приколка / Camper / Motorhome

За наб Monitorудување на возење Паркинг на обратен преглед и снимањеКарактеристики на камерата:
1. Изградена со IR LED ноќ за ноќно видување
2. Слушам сензор: 1/3 инчен AHD

3. ТВ систем: PAL / NTCS
4. Ефективни пиксели: 1920 * 720/1920 * 1080 пиксели
5. Шопоиден тврд метален материјал, Антикорозивен, отпорен на 'рѓа и издржлив.
6. Водоотпорен: Специјален водоотпорен третман
7. Вертикален држач / Монтиран на ид / Инсталирање на бесење однадвор
8. Агол на гледање: Заден преглед: 120 ° H, 170 ° D / Страничен преглед: 90 ° H 120 ° V

9. Снабдување со електрична енергија: DC12V


Мониторинг карактеристики:
1. Работен режим: Мулти-јазично копче за копче за работа / далечински управувач
2. Поддржете внес на видео канали со 2 канали, поддршка на 720P @ 25/30, 720P @ 50/60, 1080P @ 25/30
3. Снимање на јамка:

Снимање на бесконечно јамка 24 часа создава видео клипови, автоматски ја пребришува најстарата датотека за да ја зачува тековната датотека. Бесконечно снимање на јамка

4. 7 инчи IPS HD екран со целосен опсег , нуди широк визуелен агол
5. Линиите на скалата за далечина вклучени / исклучени и прилагодливи на H / V / W
6. Режим на приказ: Еден преглед / двоен приказ (единечен / сплит екран), независна слика / слика на слика
7. Обратна слика на екранот: Лево, десно, горе и долу
8. Широк работен напон: DC12-36V

9.SD картичка: 32/64/128/256 GB, исклучена во пакет.

right view camera for truckAHD Backup Camera System for TrucksКатегории на производи : Wични системи за резервна копија на фотоапарати > AHD жичен резервен систем на фотоапарати за камион

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong