Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Монитор за обратна камера 1080P
Монитор за обратна камера 1080P
Монитор за обратна камера 1080P
Монитор за обратна камера 1080P
Монитор за обратна камера 1080P

Монитор за обратна камера 1080P

Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: EXW
Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
Време на испорака: 5 Денови

Основни информации

  Модел бр.:  SVT609AHD

  TV System: PAL/NTSC

  Image Color At Night: Color Image

  Camera Connector: 4PIN Or RCA Optional

  Screen Ratio: 16:9/4:3

  Brightness, Contrast, Saturation: Adjustable

  Number Of Trigger: 2 Triggers

  Video Cable: 15M,20M, 30M

  Power Consumption: 5W

  Minimum Illumination: 0.001Lux

  Image: Mirror Image /Non-mirror Image Optional

Additional Info

  Пакување: Неутрална кутија или прилагодена колоритна кутија

  Продуктивност: 10000pcs/Month

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air, FedEx etc

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 100000pcs/Month

  Сертификат: CE/FCC/ROHS/IP68

  HS код: 8525801390

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

Резервна камера со страничен преглед / заден приказ и систем за монитор на 7 инчи

Компатибилен со RV / камион / автобус / ван / приколка / Camper / Motorhome

За набудување на возење систем за мониторирање на резервната камера во обратна насока


Карактеристики на камерата:
1. Изградена со IR LED ноќ за ноќно видување
2. Слушам сензор: 1/3 инчен AHD

3. ТВ систем: PAL / NTCS
4. Ефективни пиксели: 1920 * 720/1920 * 1080 по избор
5. Шопоиден тврд метален материјал, Антикорозивен, отпорен на 'рѓа и издржлив.

6. Водоотпорен: Специјален водоотпорен третман, IP68 стапка
7. Вертикален држач / Wallид поставен
8. Агол на гледање: 120 ° H, 170 ° D

9. Снабдување со електрична енергија: DC12VМониторинг карактеристики:
1. Работен режим: 6 Мулти-јазично копче за копче за работа / далечински управувач
2. Поддржете внес на видео канали со 2 канали, поддршка на 720P @ 25/30, 720P @ 50/60, 1080P @ 25/30

3. 7 инчен IPS HD екран со целосен опсег , нуди широк визуелен агол

4. Резолуција на мониторот: 1024xRGBx600

5. Вклучени / исклучени линии на скалата на растојание
6. Режим на приказ: Еден преглед / двоен приказ (единечен / сплит екран), независна слика / слика на слика
7. Обратна слика на екранот: Лево, десно, горе и долу
8. Широк работен напон: DC12-36V


Факултативни функции:
4Channel HD Dideo влез, Quad View
Снимање циклус, слот за SD картички
Екран на допир

camera monitor


camera for truck
camera kit


AHD Backup Camera System for Trucks


Категории на производи : Wични системи за резервна копија на фотоапарати > AHD жичен резервен систем на фотоапарати за камион

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong