Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Обратна монитор Камера за заден преглед за камион
Обратна монитор Камера за заден преглед за камион
Обратна монитор Камера за заден преглед за камион
Обратна монитор Камера за заден преглед за камион
Обратна монитор Камера за заден преглед за камион

Обратна монитор Камера за заден преглед за камион

Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: EXW
Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
Време на испорака: 5 Денови

Основни информации

  Модел бр.: SVT609S+225CS

  TV System: PAL/NTSC

  Camera Connector: 4PIN Or RCA Optional

  Screen Ratio: 16:9/4:3

  Brightness, Contrast, Saturation: Adjustable

  Video Cable: 15M,20M, 30M

  Video Recording And Playback: Yes

  Monitor Resolution: 1024*RGB*600

  Screen Auto Brightness: Could Open And Close In The Menu

  Camera Install: Mirror Image /Non-mirror Image Optional

  Waterproof Rate: IP68

Additional Info

  Пакување: Неутрална кутија или прилагодена колоритна кутија

  Продуктивност: 10000pcs/Month

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air,DHL,UPS,FedEx etc

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 100000pcs/Month

  Сертификат: CE/FCC/ROHS/IP68

  HS код: 8525801390

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

Резервна камера со страничен преглед / заден приказ и систем за монитор на 7 инчи

Компатибилен со RV / камион / автобус / ван / приколка / Camper / Motorhome

За возење набудување на паркирање и возење со снимање.Карактеристики на камерата:
1. Изградена со IR LED ноќ за ноќно гледање (за 609S камера)
2. Слушам сензор: 1/3 инчен AHD

3. ТВ систем: PAL / NTCS
4. Ефективни пиксели: 1920 * 720/1920 * 1080
5. Камера со страничен преглед: Шокoизолиран тврд метален материјал (за камера 225CS)
6. Водоотпорен: Специјален водоотпорен третман
7. Вертикален држач / Wallид поставен
8. Агол на гледање: Заден преглед: 120 ° H, 170 ° D / Страничен преглед: 190 °

9. Снабдување со електрична енергија: DC12V


Мониторинг карактеристики:
1. Работен режим: Мулти-јазично копче за копче за работа / далечински управувач
2. Поддржете внес на видео канали со 2 канали, поддршка на 720P @ 25/30, 720P @ 50/60, 1080P @ 25/30
3. Снимање на јамка:

Снимање на бесконечно јамка 24 часа создава видео клипови, автоматски ја пребришува најстарата датотека за да ја зачува тековната датотека. Бесконечно снимање на јамка

4. 7 инчи IPS HD екран со целосен опсег , нуди широк визуелен агол
5. Линиите на скалата за далечина вклучени / исклучени и прилагодливи на H / V / W
6. Режим на приказ: Еден преглед / двоен приказ (единечен / сплит екран), независна слика / слика на слика
7. Обратна слика на екранот: Лево, десно, горе и долу
8. Широк работен напон: DC12-36V

9.SD картичка: 32/64/128/256 GB, исклучена во пакет.camera monitor

camera kit

camera wiring

Категории на производи : Wични системи за резервна копија на фотоапарати > AHD жичен резервен систем на фотоапарати за камион

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong