Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Производи

Home > Производи > Резервна камера за возила > Stвездена HD обратна камера > Резервна камера со Starвездена светлина

Резервна камера со Starвездена светлина
Резервна камера со Starвездена светлина
Резервна камера со Starвездена светлина
Резервна камера со Starвездена светлина
Резервна камера со Starвездена светлина

Резервна камера со Starвездена светлина

Начин на плаќање: T/T,Paypal
Incoterm: FOB
Мин. Со цел: 300 Bag/Bags
Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

  Модел бр.: SVT-7177HD

  Image Sensor: 1/3" HD CMOS

  TV System: PAL/NTSC

  Resolution: 1000TV Lines

  Pixels Array: 1280*800 Pixels

  Mini Illumination: 0.001Lux

  Video Output: 1.0Vp-p75ohm

  View Angle: 175°

  Power Voltage: 5-24V

  Current Consumption: 100mA

  Waterproof Rating: IP68

Additional Info

  Пакување: Картонска кутија

  Продуктивност: 10000pcs/Month

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 100000pcs/Month

  Сертификат: CE/FCC/ROHS/IP68

  HS код: 8525801390

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

 • Резервната камера со задно гледање на HD возило доаѓа со пиксели од 1280 × 720, ноќно гледање Слика во текот на ноќта дури и без LED диоди, 175 агол на гледање, усвојува 3Д дигитална технологија за намалување на бучавата, IP водоотпорен рејтинг, ROHS материјал, дизајн на мала потрошувачка.
 • Висок квалитет на слика: Ефективни пиксели: 1280 X 720 пиксели , единствена слика за ноќно гледање од 0,001Lux без инфрацрвена технологија.3D DNR навистина го подобруваат квалитетот на сликата на фотоапаратот.


 • Овој компактен универзален резервен фотоапарат за метални куќишта има ултра широк агол на гледање 175.Весто ви помагаме да проверувате слепи дамки, да ве паркираат и да се вратат поудобно. • Водоотпорната резервна копија на резервната камера со IP68 оценка, значи кога е монтирана, соодветно е да работи во скоро сите временски услови.

  Wild Angle Backup Camera-6


Категории на производи : Резервна камера за возила > Stвездена HD обратна камера

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong