Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Производи

Home > Производи > Резервна камера за возила > Stвездена HD обратна камера > Резервна камера со HD лиценца за плочи

Резервна камера со HD лиценца за плочи
Резервна камера со HD лиценца за плочи
Резервна камера со HD лиценца за плочи
Резервна камера со HD лиценца за плочи

Резервна камера со HD лиценца за плочи

Начин на плаќање: T/T,Paypal
Incoterm: FOB
Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

  Модел бр.: SVT-7019HD

  Image Sensor: 1/3" HD CMOS

  TV System: NTSC/PAL

  Resolution: 100TV Lines

  Pixels Array: 1280*720 Pixels

  Mini Illumination: 0.001 LUX

  Video Output: 1.0Vp-p75ohm

  View Angle: 175°[D]

  Power Voltage: 12V/24V [Optional]

  Current Consumption: 100mA

  Waterproof Rating: IP68

Additional Info

  Пакување: Картонска кутија

  Продуктивност: 10000pcs/Month

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 100000pcs/Month

  Сертификат: CE/FCC/ROHS/IP68

  HS код: 8525801390

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

 • Висок квалитет на слика: Ефективни пиксели: 1280 X 720 пиксели , единствена слика за ноќно гледање од 0,001Lux без инфрацрвена технологија.3D DNR навистина го подобруваат квалитетот на сликата на фотоапаратот.

 • Резервна камера поставена на огледало со плоча, лесна инсталација. Погоден за повеќето модели на автомобили, вклучувајќи SUV, пикап, камион, мини автомобил, итн

 • IP68 водоотпорен рејтинг и доказ за кал, дизајниран и тестиран за екстремни климатски услови. Заштитени од целосно потопување во вода. SVTCAM License Plate Backup Camera

Категории на производи : Резервна камера за возила > Stвездена HD обратна камера

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong