Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Производи

Home > Производи > Резервна камера за возила > Универзална резервна камера > Универзална задна резервна камера

Универзална задна резервна камера
Универзална задна резервна камера
Универзална задна резервна камера
Универзална задна резервна камера
Универзална задна резервна камера

Универзална задна резервна камера

Единечната цена: USD 8.95 - 9.85 / Piece/Pieces
Начин на плаќање: T/T,Paypal
Incoterm: FOB
Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

  Модел бр.: SVT-7620L

  Image Sensor: 1/4" CMOS Chip

  TV System: NTSC/PAL

  Resolution: 420TV Lines

  Pixels Array: 648*488 Pixels

  Mini Illumination: 0.5 Lux

  View Angle: 135°/170°[Optional]

  Power Voltage: 12V/24V [Optional]

  Waterproof Rating: IP68

Additional Info

  Пакување: Картонска кутија

  Продуктивност: 15000pcs/M

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 100000pcs/M

  Сертификат: CE/FCC/ROHS/IP68

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

А резервната камера (исто така наречени обратен камера) е специјален тип на видео камера која е произведена специјално за цел да биде во прилог на задниот дел на возилото за да се помош во подршка , и да се олесни на задните место слепи . Резервните фотоапарати се познати како камери за обратна обработка или камери за заден преглед.

Тој е специјално дизајниран за да избегне резервен судир . Резервните камери обично се поврзани со мониторите за преглед на возилото.

Мини ментална камера за обратна обработка погодна за автомобил, пикап, suv, vw, овен, џип.

SV-360L-CE

backup camera 1

Категории на производи : Резервна камера за возила > Универзална резервна камера

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong