Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Резервна камера за CMOS
Резервна камера за CMOS
Резервна камера за CMOS

Резервна камера за CMOS

Начин на плаќање: T/T,Paypal
Incoterm: FOB
Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

  Модел бр.: SV-707L

  Image Sensor: 1/3" CMOS

  TV System: NTSC/PAL

  Resolution: 550TV Lines

  Pixels Array: 648*488 Pixels

  Mini Illumination: 0.1 LUX [IR ON]

  Video Output: 1.0Vp-p75ohm

  View Angle: 135°[D]

  Power Voltage: 12V/24V [Optional]

  Current Consumption: 100mA

  Waterproof Rating: IP68

Additional Info

  Пакување: Картонска кутија

  Продуктивност: 10000pcs/Month

  Бренд: СВТЦАМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 100000pcs/Month

  Сертификат: CE/FCC/ROHS/IP68

  HS код: 8525801390

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

 • Резервна површина поставена на мини HD Cmos резервна камера, лесна инсталација. Погоден за повеќето модели на автомобили, вклучувајќи SUV, пикап, камион, мини автомобил, итн
 • Резервна копија на задниот изглед IP68 со рејтинг на водоотпорен рејтинг со доказ за кал, дизајниран и тестиран за екстремни климатски услови. Заштитени од целосно потопување во вода.
 • Користење на најновата генерација чип на сензорите за слики, одличен ефект во боја.
 • Обратна резервна камера за BMW, резервна камера за Jeep.

Категории на производи : Резервна камера за возила > Универзална резервна камера

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong