Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Производи

Home > Производи > Wични системи за резервна копија на фотоапарати

Wични системи за резервна копија на фотоапарати

Категории на производи од Wични системи за резервна копија на фотоапарати , ние сме специјализирани производители од Кина, Резервен систем на фотоапарати , Wични системи за резервна копија на фотоапарати добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Монитори за квадрат R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Wични системи за резервна копија на фотоапарати Добавувачи

Нашите жични системи со резервна копија на фотоапаратот доаѓаат со водоотпорна камера за ноќно гледање и се разликуваат од мониторот на ретровизорот. Системот ќе ви помогне да направите повратно враќање и да го чувате вашето возило безбедно. Погодно за RV`, Pickup, Приколки, Камиони, Автобуси.


1, iredичен резервен систем на фотоапарати за камион / ван / караван / приколки / Кампер / пикап / 5-то тркало / автобус.

2, 7/9 / 10,1 инчен монитор има резолуција на пиксели од 800 x 480 и прикажаната е остра јасна дигитална слика. Мониторот има внес на видео со канал; V1 / V2 по избор. PAL & NTSC за избор. Мониторот автоматски се вклучува и префрлувајте се на задната камера кога се вртите.

3, Резервна инфрацрвена камера (IR) Визија Со 10/12/18 / 28infra-црвени светла, ќе може да се види до 50ft дури и во целосен мрак. Користење на најновата генерација чип на сензори за слики, одличен ефект во боја.

4, тврд метал ја оштети тешката камера со IP68 Водоотпорен и кал доказ, Дизајниран и тестиран за екстремни климатски услови.

5, Системот е полн со кабел 66 '(20 метри) со приклучоци од авион и сите компоненти потребни за инсталација.


Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site