Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Leonard Xiong Mr. Leonard Xiong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Sunveytech Co.,LTD

Производи

Home > Производи > Системи за безжична резервна копија

Системи за безжична резервна копија

Категории на производи од Системи за безжична резервна копија , ние сме специјализирани производители од Кина, Безжичен резервен систем на фотоапарати , Безжичен комплет за камера во задниот изглед добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Безжична резервна камера со квадрат Преглед R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Системи за безжична резервна копија Добавувачи

Нашите безжични резервни системи со камера усвојуваат 2.4G дигитална безжична технологија за пренос на слики. Висококвалитетна слика, анти-мешање без одложување на преносот. Нема потреба да управувате со каблирање преку вашето возило, да го намалите времето за инсталација.

Вграден 2.4G дигитален безжичен дисплеј со екран од 7 инчи и водоотпорна резервна камера за камион за ноќно гледање.


Овој производ усвои TFT LCD дисплеј во боја со висока резолуција и дигитална безжична технологија 2.4G, ИТ го усвои вградениот процесор и вградениот оперативен систем, комбиниран со најновите технологии на ИТ, како што се видео компресија / декомпресија технологија, техника за заклучување на дигитални шифри за да се избегне серискиот код феномен на производи структурата усвојува специјална отпорна на изолација и водоотпорна технологија. И има лесна инсталација, едноставна врска, без зрачење, ниска потрошувачка на енергија, без треперење, шарена и реална и може да се користи широко во разни возила.


Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-28447195

Fax:86-755-28447195

Мобилен телефон:+8613380378115Contact me with Whatsapp

Е-пошта:molley@sunveytech.com

Адреса:502, Floor 5, Building A, Penglongpan High-Tech Park, No. 11, Dafu Industrial Zone, Dafu Community, Guanlan, Longhua District, Shenzhen City, Guangdong Province 518000, China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site